התבטאויות בתקשורת של יגאל לנדאו סביב גילוי שדה לוויתן

בסוף דצמבר 2010 התגלה שדה הגז לוויתן – מדובר בשדה בעל משמעות אנרגטית וכלכלית עצומה למדינת ישראל. מנכ"ל רציו, יגאל לנדאו, התבטא בימים שלפני ואחרי הגילוי. להלן ציטוטים נבחרים שלו מהראיונות שסיפק לתקשורת:

יגאל-לנדאו - צילום: ראובן קסטרוכלכליסט, 29/11/2010: "לא הופתענו"

"האינדיקציה החיובית ענתה על הציפיות ממאגר לוויתן. נחכה בסבלנות לשלבי הקידוח הבאים ולממצאי נובל אנרג'י", הסביר יגאל לנדאו. "אנחנו מודים לנובל, שהיא החברה הזרה היחידה שהייתה מוכנה להיות שותפה לחיפושי גז ונפט בסדרי גודל רחבים במדינת ישראל. בלי המסירות, הידע והמקצוענות של נובל, לא היה סיכוי לבצע את הקידוח הזה".

גלובס, 29/12/2010: "שמחים שהסיכון השתלם"

לאחר שהתברר כי מאגר הגז לוויתן מכיל כמויות אדירות של גז טבעי, אמר מנכ"ל רציו יגאל לנדאו: "אנו מקבלים בסיפוק ובשמחה את תוצאות הניתוח הראשוני. מאגר הגז לוויתן אותר על ידי רציו לפני כ-4 שנים ואנחנו מאושרים לדעת שהסיכון השתלם סוף סוף, אחרי 20 שנות פעילות בתחום שכללו אכזבות לא מעטות והשקעות בגובה מיליוני שקלים. זה יום חג לישראל. לצערנו, חיפוש גז ונפט הוא תחום שמצוי תחת מתקפה פופוליסטית שאינה ראויה. הממשלה לא התנדבה לכסות את ההפסדים למשל".

כלכליסט, 29/12/2010: "שמח שהסיכוי התממש"

יגאל לנדאו אמר לאחר קבלת הניתוח הראשוני של נתוני קידוח לוויתן כי "הסיכון השתלם סוף סוף ולאחר שני עשורים של פעילות בתחום חיפושי האנרגיה. נטלנו סיכון, אבל היה גם סיכוי ואני שמח שהוא התממש. הנתונים תואמים לציפיות שלנו, יש מאגר גז ענק במבנה לוויתן".

דה מרקר, 29/12/2010: "מרוצים מאוד"

רגע לפני שנכנס למשרדי נובל אנרג'י להרמת כוסית, אמר מנכ"ל רציו, יגאל לנדאו, כי: "לוויתן הוא הקידוח הגדול בתבל בעשור האחרון, ההערכות של נובל אנרג'י היו מדויקות לגמרי. אנחנו מרוצים מאוד. הדבר מחזק את הביטחון שלנו, אבל חשוב לומר שהקידוח טרם הסתיים וישנם יעדים רבים אחרים לשאוף אליהם".

פורסם בקטגוריה אזכורים בתקשורת, חיפוש גז ונפט, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.