מגלובס: רציו חתמה על הסכם עם חברת Edison האיטלקית ברשיון "גל"

פורסם בתאריך 25/11/2012

על פי כתבה שפורסמה באתר גלובס, רציו מדווחת כי חתמה על הסכם הצטרפות עם חברת Edison האיטלקית ברשיון "גל". שתי החברות, רציו ואדיסון, מתכוונת להגיש בקשה לקבלת שני רישיונות בשטח ההיתר שיחליפו את הבקשות הקודמות שהוגשו כבר.

למעשה, אדיסון תשמש בתור מפעילה של הרישיונות ותחזיק בכ-20% מזכות ההשתתפות. במועד השלמת העסקה תשלם אדיסון לרציו את מלוא חלקה היחסי (20%) בהוצאות העבר שהוצאו (גם אם טרם שולמו בפועל) על ידי רציו בקשר עם הפעולות שבוצעו בהיתר גל.

יגאל לנדאו מנכ"ל רציו הסביר כי הכניסה של אדיסון לשוק הישראלי היא בשורה של ממש, כי המשק הישראלי משווע לכניסה של גורמים בינלאומיים. הוא מציין כי הוא מברך על השותפות שנרקמה ומוסיף כי "רציו נהנתה עד כה ממפעיל מעולה ובעל יכולות מקצועיות גבוהות כנובל אנרג'י, והיה חשוב לנו לשמור ולשמר את המקצועיות הזו על מנת להבטיח פעילות אקספלורציה והפקה מן המעלה הראשונה".

כמו כן, התייחס רציו לפוטנציאל הגלום בהיתר וצייו כי זוהי אופציה טובה על תוצאות הקידוח, אך זה לא מסתכם רק בכך. את הערכותינו המלאות נמסור כנדרש בסמוך לתחילת הקידוח אך אנו מעודדים מהתוצאות החלקיות שבידנו". ציין יגאל לנדאו בכתבה בגלובס.

קראו את הכתבה:

vn

 

פורסם בקטגוריה אזכורים בתקשורת, חיפוש גז ונפט, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.